23 stycznia 2016

Skupisko dram - podsumowanie 2015

Ohayou! Przybywam do Was z małym podsumowaniem! Bardzo obszernie mówiąc o koreańskich dramach roku 2015, to było cienko. Niewiele tytułów oglądało się z zawzięciem, zwykle towarzyszył mi niedosyt i brakowało serii, w których nie wiało nudą. Może przez ostatnie lata telewizje postawiły sobie zbyt wysokie poprzeczki i trudno było im samym sobie dorównać. Największe rozczarowanie tamtego roku to Ex-Girlfriend Club, gdzie zdecydowano na skrócenie serii  z 16 odcinków na 12. To nie jedyny przykład dramy, która została „od niechcenia” wyprodukowana i była krótsza niż tradycyjne 16 lub 21 odcinkowe serie.  Katastrofy nie uniknęły także Sassy Go Go czy Orange Marmelade, które „niby” zapowiadały się dobrze, ale osiągnęły totalną porażkę. Dramy medyczne jak zwykle osiągnęły niesamowitą popularność - Yongpal wzbił się na szczyty, ale czy to zadowala tak wymagającego widza jak Aiko-chan? Ukazało się kilka dram o tematyce "transformacji", jak choćby Birth of a Bauty czy Oh My Venus. Inną ciekawą propozycja  było coś z gatunku szkoły - Who are You- school 2015, lecz chyba w minionym roku szukałam czegoś nieco bardziej wyjątkowego wśród tych oklepanych tematów, czegoś co by nie było tak oczywiste jak np. Spy,  ale nieco bardziej złożonego jak... i tego się dowiecie po przeczytaniu.  :)

Miejsce ostatnie na podium zajmuje drama, w której nie punktuje według mnie historia, ale wyrazista i dynamiczna postać w rolę której wcieliła się prześmieszna Hwang Jung Eum.

3. „She Was Pretty”
Rok produkcji: 2015; Liczba odcinków: 16; Gatunek: komedia romantyczna


Kim Hye Jin (Hwang Jung Eum) była niegdyś szkolną pięknością. Bohaterkę natomiast poznajemy po kilku latach, zupełnie w innej odsłonie – dziewczyna z bujna czupryną, piegami, bez gustu, bardzo chaotyczna. Pewnego dnia odnawia kontakt z przyjacielem sprzed lat. Ji Sung Joon (Park Seo Joon) był jej przeciwnością: otyły chłopiec, wyśmiewany, nielubiany, aspołeczny. Postanawiają się spotkać po latach. Hye Jin widzi na spotkaniu przystojnego mężczyznę, wnet postanawia prosić przyjaciółkę o pomoc. Min Ha Ri (Koh Joon Hee) udaje koleżankę Ji Sung Joon’s z lat szkolnych. W tym samym czasie główna bohaterka otrzymuje ofertę pracy w prestiżowej firmie, ale nie spodziewa się małej niespodzianki… 

Na drugim miejscu jest przemiła komedia zwyczajnych/niezwyczajnych parach. Choć z pozoru wydają się być normalne, ich sceny z życia wprawią nas w doskonały humor i zostajemy wprowadzeni do ich bardzo intymnych codzienności.

2. „The Lover”
Rok produkcji: 2015; Liczba odcinków: 12; Gatunek: Komedia, Roman


 W tym bloku mieszkają cztery pary:
- Oh Do Si (Oh Jung Se) i Ryoo Doo Ri (Ryoo Hyoun Kyoung) to kłótliwi ludzie, ich rodziny nie wiedzą o ich związku, starają się to ukrywać. On jest strasznym brudasem, ona… Ona stara się dostosowywać do nudnej codzienności.
- Jung Young Joon (Jung Young Joon)  i Choi Jin Nyeo (Choi Yeo Jin) – on młodszy od niej, nieco dziecinny, nie pracujący, ale spełnia warunki na fajnego faceta. Ona o wybuchowym temperamencie, piękna i inteligentna zazdrośnica.
- Park Hwan Jong (Park Jong Hwan) i Ha Sul Eun (Ha Eun Sul) – świeżo upieczone małżeństwo, jeszcze nie doświadczone i uczące się na błędach.  On nieśmiały, ona nieco sprośna, ale delikatna i doskonała pani domu.
- Takuya (Takuya Tareda) i Lee Joon-Jae (Lee Jae Joon) – pewien młody mężczyzna postanowił poszukać lokatora i w taki sposób zamieszkał wraz z Takuyą – Japończykiem zwiedzającym obecnie Koreę.  Czy ich „związek” jest uczuciem obustronnym, a może zwykłym nieporozumieniem? 

Miejsce pierwsze w tym roku otrzymuje kryminał. Nic nowego, bo Aiko kocha gdy coś się dzieje i  nie jest to nic oczywistego. Oglądając tę dramę wracałam myślami do innych sprzed lat, które równie mocno utkwiły mi w głowie (mowa o City Hunter i Doctor Stranger) 

1. „Healer”
Rok Produkcji: 2014-2015; Liczba odcinków: 20; Gatunek: Akcja, Kryminał, Romans


Seo Jung-Hoo (Ji Chang Wook) to tzw. chłopiec na posyłki, który wykonuje każde zlecenie, prócz morderstw, za odpowiednia zapłatą. Młody mężczyzna żyje w samotności, nikomu nie jest znana jego tożsamość. W realizowaniu zadań pomaga mu genialna hakerka – Jo Min Ja (Kim Mi Kyung), która także izoluje się od rzeczywistości. Wkrótce Healer dostaje zlecenie związane z młodą dziennikarka Chae Young Shin (Park Min Young), która tworzy artykuły o znanych ludziach.  W tym samym czasie zaczyna się interesować również tajemniczym chłopakiem. Czy połączą swe siły i uda im się odkryć wspólnie tajemnice przeszłości? 

O to moje podsumowanie minionego roku 2015. Są to dramy które mogę śmiało polecać Wam, bo własnie je oglądałam z ciekawością. 

A jakie Wy macie swoje ulubione pozycje z ubiegłego roku?
Które z nich oglądaliście? I co o nich sadzicie?Z dnia:23.01.2016

3 komentarze:


  1. ja w sumie swoich faworytów opisywałam już jakiś czas temu na blogu, ale żadna koreańska produkcja się wśród nich nie znalazła.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na temat dram nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, bo oglądałam tylko jedną. Z tego też powodu nie mogę mieć swoich ulubionych z poprzedniego roku. Najbardziej spodobała mi się ostatnia recenzja. Fabuła w tej dramie wydaje mi się być najbardziej ciekawa. Za to w pierwszej zwróciłam uwagę na postać głównej bohaterki która wydaje się być oryginalna.

    OdpowiedzUsuń
  3. Healer i u nas wystąpiłby pod numerem 1! Świetna i niebanalna drama a Chang Wook cudowny (od tej dramy go pokochałyśmy:). She was pretty dopiero przed nami ale obejrzymy niebawem, ponieważ aktorzy spodobali nam się już w Kill me, Heal me :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie notki i zachęcam do obserwacji bloga. :)