O blogu


Czym jest AikoWord? Jest „słowem Aiko”, którym lubię się podzielić, nawet jeśli nikt nie chce go poznać.

Blog jest zbiorem moich zainteresowań, które nieustannie się zmieniają - przychodzą, odchodzą lub zostają na zawsze. Tematyka bloga dotyczy mojego banalnego życia, którym chcę się podzielić w sposób ciekawy (bądź i nie). Chcę Was zachęcać do spełnienia marzeń, do podróży, do zabawy, uczestniczenia w wydarzeniach kulturowych i muzycznych, oglądania dram czy czytania książek. Chcę Wam pokazać, jak zrobić coś fajnego z niczego i dzielić się swoją twórczością z Wami.  
Jestem autorką wszystkich tekstów, staram się nie powielać informacji i korzystać z rzetelnych źródeł. Większość postów jest opiniotwórcza, choć staram się z dystansem i lekkością podchodzić do wielu tematów, ale często pojawiają się też wpisy bardzo emocjonalne i opisujące moje przeżycia. Nie jestem doświadczoną "pisarką", recenzje czy relacje z wydarzeń nie wyglądają fachowo i wcale nie mają tak wyglądać. Wpisy są utrwaleniem, moją pamiątką z życia.
Wszystkie zdjęcia oznaczone znakiem wodnym, jak również "aikowe karykaturki" są moją twórczością. Wszelkie inne nieoznaczone grafiki pochodzą z google.grafika. 
Blog został założony 21 stycznia 2013 roku.